مجوزهای صنعت گردشگری

مجوزهای آژانس مسافرتی

اینجا در مورد انواع مجوزهای گردشگری یا انواع مجوزهای آژانس های مسافرتی و همچنین مراحل دریافت مجوز آژانس مسافرتی صجبت کرده ایم. شما می توانید با کمک و راهنمایی ما، هم اطلاعاتتان را کامل کنید، مجوزهای آژانس مسافرتی را بشناسید و با مشاوره ما، کارتان را برای اخذ مجوز آژانس مسافرتی که شامل مجوز بند الف ، مجوز بند ب و یا مجو بند پ ، می شود را شروع کنید.

پس با ما همراه باشید تا هرآنچه را که باید در مورد مراحل دریافت مجوزهای گردشگری بدانید را در اختیارتان بگذاریم. این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد که به راحتی ، مجوزهای مورد نظرتان را دریافت کنید و یک کسب و کار پر بازده را آغاز کنید.

مجوز بند الف

مجوز بند الف اینجا همه چیز را در مورد مجوز بند الف برای شما شرح خواهیم داد. در مورد مدارک مجوز بند الف ، مراحل اخذ مجوز بند الف ،…
مجوز بند الف

مجوز بند ب

مجوز بند ب اینجا برای شما همه چیز را در مورد مجوز بند ب شرح خواهیم داد. در مورد مدارک مجوز بند ب ، مراحل اخذ مجوز بند ب ، شرایط…
مجوز بند ب

درصورتیکه نیاز به مشاوره دارید، فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید

توضیح مجوزها

در این قسمت از این صفحه در مورد انواع مجوزهای آژانس های مسافرتی توضیحاتی را بیان خواهم کرد. در مورد اینکه برای تاسیس یک دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری به چه مجوزهایی احتیاج دارید و هرکدام از مجوزها از طریق چه مرجعی صادر می شوند و برای اخذ هرکدام به چه مدارکی احتیاج دارید و چه مراحلی را باید طی کنید.

قبل از هر کاری برای تاسیس یک آژانس مسافرتی، باید یک شرکت ثبت نمایید. بهتر است نام این شرکت، نامی باشد که می خواهید برای دفترتان انتخاب نمایید. در تایید نام شرکت، با توجه به اساسنامۀ شما که برای تاسیس یک شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری است، نام شما با نام تمام آژانس های همکارتان مقایسه می شود تا با یک نام، دو شرکت تاسیس نشود یا دو مجوز صادر نشود.

پس از اینکه کار تاسیس شرکتتان انجام شد، می توانید در بدو امر هر یک از دو مجوز بند الف یا مجوز بند ب را درخواست نمایید. برای دریافت مجوز آژانس مسافرتی اگر می خواهید مجوز بند الف را بگیرید، باید از طریق سازمان هواپیمایی کشوری اقدام کنید و برای اخذ مجوز آژانس مسافرتی ، اگر می خواهید مجوز بند ب را بگیرید، باید از طریق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اقدام نمایید.

انواع مجوزها

در این قسمت توضیح خواهم داد که انواع مجوزهای آژانس های مسافرتی چیست و هرکدام چه نامهایی دارند. ضمن اینکه در مورد کاری که با هر مجوز می توانید انجام دهید و مرجع دریافت هرکدامشان نیز توضیحاتی را ارائه خواهم کرد. اول اینکه باید بدانید، انواع مجوزها شامل مجوز بند الف، مجوز بند ب و مجوز بند پ برای تاسیس یک دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری می باشند.

مجوز بند الف، صدور بلیط بطور مستقیم از تمام ایرلاینهای داخلی و خارجی بکار می رود. شما با مجوز بند ب هم می توانید بلیط را به مسافران بفروشید، اما خودتان صادر کننده بلیط نیستید و آنرا از آژانس همکارتان می خرید و به مسافر می فروشید. اما با مجوز بند الف، می توانید با ایرلاین همکاری کنید و ضمن سپردن ضمانتنامه و اخذ مجوز، اقدام به صدور بلیط آنها کرده و آنرا به فروش رسانید.

مجوز بند ب، برای این است که بتوانید تور برگزار کنید و یک مجوعۀ از بلیط ایاب و ذهاب، هتل و اقامتگاه، ویزا و سایر خدمات گردشگری را برای فروش آماده کنید. اکثر دفاتر خدمات گردشگری، ابتدا مجوز بند ب را دریافت می کنند و سپس اقدام به دریافت مجوز بند الف می نمایند.

مجوز بند پ، برای کسانی است که قصد دارند در زمینۀ گردشگری زیارتی اقدام کنند. آنها تورهای عتبات، سوریه و سایر مسیرهای گردشگری زیارتی را برگزار می کنند. باید بدانید که تعداد دفاتری که این مجوز را دریافت می نمایند، نسبت به کسانی که دو مجوز اول را می گیرند، بسیار کمتر است.

مدارک و شرایط

شرایطی که برای دریافت هرکدام از انواع مجوزهای آژانس های مسافرتی باید داشته باشید کمی متفاوت است. اما در کل، تقریبا شرایط یکسانی وجود دارد. مثلا برای دریافت مجوز بند الف، باید سابقۀ کاری با بیمه تامین اجتماعی در دفاتر آژانس های مسافرتی را داشته باشید. این مورد برای مجوز بند ب نیز صادق است.

از طرف دیگر، برای هردوی آنها باید مدرک مدیر فنی داشته باشید. برای مجوز بند الف، مدرک مدیر فنی بند الف و برای مجوز بند ب، مدرک مدیرفنی بند ب نیاز است. مدیرعامل شرکت، می تواند خود نیز بعنوان مدیرفنی در شرکت حضور داشته باشد.

دریافت مدارک مدیر فنی نیز، همانگونه که در صفحات هر کدام بطور کامل توضیح داده شده است، نیازمند گذراندن دوره ها و شرکت در کلاسها و شرکت در امتحانات کتبی و مصاحبه هایی است که آنها نیز مستلزم صرف هزینه و زمان است تا بتوانید صلاحیت دریافت هرکدامشان را بدست آورید.

در آخر

و در آخر، اگر سوالی داشتید و یا نیاز به همراهی ما را داشتید، می توانید با هریک از شماره های دفتر یا همراه ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پاسخگوی سوالات شما بوده و راهنمای شما در دریافت مجوزهای آژانس های مسافرتی و یا هرکدام از مدارک مدیر فنی باشیم.

فهرست