مجوز بند الف

اینجا همه چیز را در مورد مجوز بند الف برای شما شرح خواهیم داد. در مورد مدارک مجوز بند الف ، مراحل اخذ مجوز بند الف ، شرایط دریافت مجوز بند الف و سایر اطلاعات مرتبط با آن ، صحبت شده است. در کل کارشناسان ما ، اطلاعات کاملی از آنچه برای اخذ مجوز بند الف سازمان هواپیمایی کشوری نیاز دارید را در اختیار شما خواهند گذارد.

شما می توانید ، اینجا در اطلاعات کامل را بخوانید و با همکاران و کارشناسان ما ، تماس بگیرید یا فرم مشاوره را پر کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و راهنمای شما، تا آخرین مرحله اخذ مجوز بند الف سازمان هواپیمایی کشوری ، باشیم.

ضمنا مشاورۀ ما برای تمام کسانی که می خواهند قدم در این راه بگذارند رایگان است و نیاز به پرداخت وجهی نیست. پس درنگ نکنید و با ما تماس بگیرید تا وقت و هزینۀ خود را بیهوده هدر ندهید و به راحتی و در اسرع وقت، کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

توضیحات

در این قسمت از این صفحه، می خواهم توضیحاتی را در مورد مجوز بند الف بیان کنم که امیدوارم برایتان مفید و جالب توجه باشد. ابتدا باید بگویم که مرجع اصلی در صدرو این مجوز، سازمان هواپیمایی کشوری خواهد بود. یعنی شما برای اخذ مجوز بند الف ، باید از طریق سازمان هواپیمایی کشور اقدام کرده و با طی کردن مراحل و ارائۀ مدارک لازم برای دریافت این مجوز، آنرا اخذ نمایید.

اما برای اینکه این مجوز را دریافت کنید، به مدارکی احتیاج دارید و باید مراحلی را سپری کنید تا بتوانید موفق به اخذ مجوز، از سازمان هواپیمایی کشوری شوید. اینکه این مجوز آژانس هواپیمایی چیست و برای کدام مورد از فعالیت یک آژانس مسافرتی احتیاج است ابتدا باید توضیحاتی را ارائه کنم تا به درستی درک کنید این مجوز چیست و چرا آنرا احتیاج دارید.

ابتدا باید توضیح دهم که مجوزهای یک آژانس مسافرتی شامل مجوزهای بند الف ، مجوز بند ب و مجوز بند پ است که هرکدام در زمینه ای از فعالیت یک دفتر گردشگری به کار گرفته می شود. اما برای توضیح آن، ابتدا در مورد مجوز بند ب و بند پ توضیحاتی خواهم داد تا بتوانید به درستی مفهوم آنرا درک کنید.

انواع مجوزها

مجوز بند پ برای کسانی است که می خواهند تورهای زیارتی برگزار کنند. تمام خدمات گردشگری از قبیل بلیط هوایی یا زمینی، اقامتگاه زوار شامل هتل، متل، هتل آپارتمان و غیره، ویزا و همچنین سایر خدمات گردشرگی را با این مجوز ارائه می کنند و برای برگزاری سفرهای زیارتی بصورت تور یا کاروان زیارتی، به مقاصد زیارتی، با این مجوز انجام می پذیرد.

اما مجوز بند ب، برای کسانی است که خدمات گردشگری از قبیل تور را، برای مقاصد داخلی و خارجی تدارک می بینند و مسافران این خدمات را خریداری کرده و به سفر می روند. معمولا کسانی که این مجوز را دارند، بصورت شناور کار می کنند.

آنها یا خدمات تور را بصورت کامل از یک آژانس همکار می خرند و به مسافر می فروشند، یا هتل را از کارگزار هتل، به همراه ترانسفر و گشتها، در مقصد، پرواز را از یک آژانس یا یک چارتر کننده پرواز با مجوز بند الف ، و اگر به ویزا احتیاج بود، یا خودشان اقدام به دریافت ویزا می کنند و یا آنرا نیز از یک کارگزار ویزا می خرند و مجموع آنرا در قالب یک تور به مسافر می فروشند.

اما اگر شما بخواهید اقدام به فروش بلیط پرواز به هر نقطه ای از ایران و جهان کنید، باید مجوز الف را داشته باشید. گرچه با مجوز بند ب هم می توانید این کار را انجام دهید. اما خودتان مستقیما نمی توانید اقدام به صدور بلیط کنید. با مجوز بند ب، باید ابتدا درخواست خود را به یکی از همکارانتان که مجوز بند الف را دارد، بزنید، مشخصات بلیط مورد نظر را اعلام کنید و آنها کار صدور بلیط مورد نظرتان را برایتان انجام دهند.

در ادامه

شما به دلیل اینکه خودتان این مجوز را ندارید، نمی توانید مستقیما از ایرلاین مورد نظرتان بلیط را روی سیستم صدور بلیط ایرلاین خریداری کنید. یا از خود ایرلاین و یا از یک آژانس همکار درخواست می کنید و آنها روی سیستم صدور بلیطشان، بلیط شما را صادر کرده و برایتان ارسال می کنند.

این کار باعث می شود اولا شما مستقیما از ایرلاین خرید نکید و دوما سود کمتری برایتان دارد. زیرا مقداری از سود این بلیط، به جیب صادر کننده می رود و مقداری نیز به جیب شما. بنابراین اگر خودتان اقدام به اخذ مجوز بند الف کرده باشید و سپس سیستم صدور بلیط را مستقیما از ایرلاینها دریافت کرده باشید، می توانید با سود بالاتری بلیط را بفروشید.

از طرفی در رقابت با همکارانتان، می توانید از سود خود کم کرده و قیمت پایین تری را اعلام کنید تا بتوانید مسافران بیشتری را جذب کنید. این کار فقط به این شکل امکان پذیر است که شما، این مجوز را داشته باشید تا بتوانید بلیط مسافرتان را مستقیما از خود ایرلاین بخرید تا بدون واسطه قیمت پایه را پرداخت کنید و تمام کمیسیون بلیط، در حساب آژانس شما باقی بماند.

فهرست